Trije »mušketirji« AD Bled odlični na mnogoboju v Radovljici

Atletska sezona 2013 je v polnem razmahu, tekmovanja se vrstijo eno za drugim. Kljub »nizkim« temperaturam, pa dvigajo našo »temperaturo« odlični rezultati atletov Atletskega društva Bled.

V soboto, 1. 6. 2013, so se trije »mušketirji« AD Bled (med njimi je tudi dekle) – Tinkara Piber, Jon Štular in Žan Žiga Lešnjak udeležili Prvenstva Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke U14, v organizaciji domačeka atletskega kluba AK Radovljica.

Pionirji / pionirke U14 so se pomerili v štirih disciplinah – 60m, skok v daljino, met vortexa in tek na 600m. Že po prvi disciplini tek na 60m je bilo jasno, da se bodo atleti AD Bled vključili v boj za kolajne.

Šprintersko disciplino je Jon odtekel v času 8.35s, žan Žiga 9.13s, Tinkara pa 9.31s. Nadaljevali so z odličnimi predstavami v skoku v daljino (Jon – 551cm, Žan Žiga – 381cm, Tinkara – 405cm) in metu vortexa. Za zaključek mnogoboja so atleti imeli pred seboj tek na 600m. Odličen tek je uspel Tinkari (1:52,64), Jon je tekel 1:41,22, Žan Žiga pa 2:00,44. Po zaključku vseh disciplin v mnogoboju so se doseženi rezultati spremenili v točke.

Jon Štular je z doseženimi 2502 točkami stopil na stopničke in zasedel odlično tretje mesto (za prvim mestom je zaostal le 63 točk). Žan Žiga je zadel 18. mesto s 1553 točkami, Tinkara pa je osvojila 22. mesto s 1761 točkami. Poudariti moramo, da je Žan Žiga nastopal v kategorji U14, kljub temu, da letošnjo sezono nastopa v kategoriji U12 (med vsemi atleti U12 pa je bil najboljši).

Ekipa Jon – Žan Žiga je med pionirji z doseženimi 4055 točkami zasedla odlično četrto mesto (prijavljenih je bilo 11 ekip) in za stopničkami zaostala le za 229 točk. Vseekipno je AD Bled zasedelo 6. mesto, kar je pohvale vredno.

Vsem trem atletom čestitamo za odlične nastope in dosežene rezultate!