Ekipno prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke, Celje

V organizaciji Atletskega kluba Ptuj je v Celju 26. 10. 2020 potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke. V obeh kategorijah je zmago osvojil ljubljansko Atletsko društvo Mass. Fantje so zbrali 13.372 točk, dekleta pa 14.430. Kladivar Celje je bil v obeh kategorijah drugo, medtem ko je bil pri fantih tretji Atletski klub Krka Novo mesto, pri dekletih pa Slovenj Gradec.

Jon Štular (Bled) se je povsem približal meji sedmih metrov v skoku v daljino (6,94 m) in s tem zanesljivo osvojil prvo mesto. Za Ad. Bled so tekmovali še Maks Sitar in Rožle Prezelj v teku na 100m, na isti razdalji pri puncah Ana Žvan in v teku na 800m Blaž Grabnar. Na ekipnem prvenstvu do izraza pridejo večja društva in klubi saj je pomembna udeležba ( seštevanje točk ). Toda kljub temu so atleti Ad. Bled s tekmovanjem ponovno dokazali, da so pridno trenirali in zaradi tega tudi dosegli dobre rezultate.