Odličen uspeh AD Bled na Prvenstvu Slovenije – U12/U14 v Velenju

Atletinje in atleti Atletskega društva Bled so se v soboto, 15. 9. 2012, in nedeljo, 16. 9. 2012, udeležili Prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U14 in U12 v Velenju. Prvenstvo je organiziral domači klub – AK Velenje.

Naporni treningi v poletni sezoni so obrodili sadove in tako imamo na Bledu državnega prvaka.

Žan Žiga Lešnjak je v disciplini hitra hoja na 800 m v razburljivem, napetem finišu ob glasnem navijanju premagal tekmece in z novim državnim rekordom postal državni prvak v kategoriji pionirjev U12. To pa še ni vse – izboljšal je tudi državni rekord, tako da nova časovna znamka znaša 4:39,51 s (kar za 5 sekund bolje od “starega” rekorda). Na 200m pa je Žiga zasedel 12. mesto.

Pionir U12 – Štular Jon je bil v kvalifikacijah na 60m najhitrejši, v finalnem nastopu pa je zasedel odlično tretje mesto, s časom 8,86s. Jon je odlično odtekel tudi na 200m in ponovno zasedel tretje mesto.