ATLETSKO DRUŠTVO BLED 2014

 

Ad društvo Bled uspešno deluje že 9.leto. V letu 2014 smo organizirali rekreativne prireditve Brooksov tek okoli jezera , mednarodni otvoritveni atletski miting v mesecu aprilu . Zaradi poškodovane atletske steze je naš tradicionalni miting ZVEZDE PRIHODNOSTI mesecu septembru odpadel. Vse prireditve so zahtevale veliko dela naših članov ( trenerski kader, vodstveni del , atleti društva in starši naših otrok ) . Izpolnili smo vsa pričakovanja v tekmovalnem smislu . Atleti našega društva vsako leto napredujejo , dosegajo izboljšenje osebnih rezultatov, se udeležujejo tekmovanj za najmlajše in za starejše ( mlajši , starejši mladinci , člani ) APS ,državna prvenstva in so člani državne reprezentance. Starejši atleti so dosegli vidne rezultate . Tako smo imeli udeležence v državni reprezentanci , uvrstitve med prve tri na tekmovanjih najvišjega ranga v državi , med različnimi kategorijami . Mlajši član Mitja Nučič je presegel magično mejo 11 sekund na 100m ( 10, 98 ) in 200m je zmogel pod 22 sekundami in je član državne reprezentance. Pionir Jon Štular je kod prvi v tej kategoriji presegel znamko 6m . Natančneje je v daljino skočil 6m in 4 cm. To pomeni tudi nov in močno izboljšan državni rekord za kategorijo U14 . Z rahlo pomočjo vetra pa tudi že 6,17 m. Maja Pristavec se v kategoriji starejše mladinke v najtežji atletski disciplini – mnogoboj uvršča na zmagovalni oder in je članica državne reprezentance. Prav tako mlajši atleti v nižjih kategorijah dosegajo dobre rezultate in pri tem je potrebno poudariti, da napredujejo iz leta v leto . Letos je prvič iz vrst našega kluba sodeloval atletski sodnik , ki je kot glavni sodnik sodil na najvišjem nivoju atletskih tekmovanj – Mednarodni atletski miting za člane ( g. Jure Lešnjak , ki je obeenem tudi predsednik kluba ) .Strokovni kader – trenerji delujejo uspešno, kar je razvidno z rezultatov , članstva atletov v AZS in glede na pogoje v katerih se odvija trenažni del . Okvirno poteka plan dela preko leta tako ; Prvo pripravljalno obdobje / oktober, november , december vsebuje ; uvodno obdobje , pripravljalno obdobje , specialno obdobje . Tekmovalno obdobje v zimskem času / januar , februar ; tekmovalno – specialno obdobje . Drugo pripravljalno obdobje / marec, april , maj ; pripravljalno obdobje , specialno obdobje . Tekmovalno obdobje v poletnem in jesenskem času ; tekmovalno obdobje , regeneracija – dopust , tekmovalno – specialno obdobje . Vsem atletom je potrebno zagotoviti pogoje , ki dosegajo minimalne standarde treniranja . V zimskem času smo za najmlajše imeli na razpolago termine v telovadnice v OŠ Bled. Za starejše kategorije je vadba potekala zunaj vso zimo in enkrat tedensko v športni dvorani Danica - Bohinjska Bistrica . Za tekmovanja , treninge je potrebno zagotoviti prevoz ( najem kombija ) .

 

Aleti so tekmovali v naslednjih kategorijah ;

U12 – rojeni v letu 2003 in mlajši

U14 – rojeni v letih 2001 – 2002

U16 – rojeni v letih 1999 – 2000

ml. mladinci – rojeni v letih 1997 – 1998

st. mladinci – rojeni v letih 1995 – 1996

ml. člani – rojeni v letih od 1992 – 1994

 

Načelo treniranja , vadbe je v prvi vrsti nemenjeno zdravju , dobremu počutju , pravilnemu razvoju otroka , kordinaciji , učenju osnove atletike ( atletska abeceda – šola teka ) . Pridobijo skočnost, hitrost , vzdržljivost in zdrav način življenja.Tekmovalni del je dobrodošel za vsakogar v okviru , da vsakdo tekmuje na svojo željo in veselje.